افزایش زوم زوم نرمال کاهش زوم
آخرین تاریخ بروز رسانی : ١٣٩٨/٠٣/٢٩
نمایش خبر

 فرماندار اسفراین خبر داد:

یک سوم تسهیلات روستایی عشایری به عشایر شهرستان اختصاص داده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر خراسان شمالی فرماندار اسفراین در مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره امور عشایر این شهرستان گفت: عشایر جامعه ای مولد، زحمتکش و بی ادعا هستند.

طاهر رستمی با اشاره به نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به جامعه عشایری و لزوم فراهم کردن بیشتر زیرساخت ها برای این قشر افزود: یک سوم تسهیلات بانکی شهرستان معادل سه برابر آنچه که تخصیص داده شده بود، به عشایر اختصاص داده شده است.

وی به ظرفیت های قابل توجه در بخش عشایری اشاره کرد و افزود: کشت گیاهان دارویی سبب جلوگیری از فرسایش خاک می شود و توجه به بوم گردی عشایری باعث افزایش گردشگر می شود و باید دستگاه های متولی توجه جدی داشته باشند.

نماینده عالی دولت در شهرستان اسفراین به لزوم نظارت بیشتر بر دامهای شهرستان تاکید کرد و افزود: دستگاه های متولی و نظارتی از خروج غیر مجاز و بی رویه دام شهرستان جلوگیری کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی اداره کل امور عشایر استان نیز در این آئین توانمند سازی و افزایش درآمد عشایر را از سیاست های جدید سازمان امور عشایر عنوان کرد و افزود: عشایر در خط مقدم جبهه اقتصاد مقاومتی هستند و حمایت از تولیدات انان تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی است.

در این مراسم که با حضور مسئولان شهرستان اسفراین برگزار شد از زحمات امان الله حق شناس رئیس پیشین که بازنشسته شده است تقدیر و محمدحسن محمدی کوشکی بعنوان سرپرست اداره امور عشایر شهرستان اسفراین معرفی گردید.

روابط عمومی اداره کل امور عشایر خراسان شمالی


آدرس پستی : استان خراسان شمالی ، شهرستان بجنورد ، 17 شهریور جنوبی ، کوچه عصر 5 ، پلاک 40
شماره های تماس : 32424781-058 ، 32424784-058 ، 32424786-058
شماره نمابر : 32424683- 058
پست الکترونیک : info@nkhashayer.ir

کـل بازديد ها :
٦٣٨٨٦٢   نفر 
..:: انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است ::..