افزایش زوم زوم نرمال کاهش زوم
آخرین تاریخ بروز رسانی : ١٣٩٨/٠٣/٢٩
نمایش خبر

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی؛ حسین فرخنده در شصت و چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که با موضوع بررسی ارائه طرح خدمات فرهنگی، مذهبی و آموزشی به جامعه عشایری برگزار شد، بر تبین وضع موجود در بخش های مختلف از جمله سن، جنسیت ، نیازها و اولویت هایی  که در حال حاضر در  جامعه عشایری و روستایی مطرح است اشاره کرد و گفت: این موارد می بایست توسط دستگاه های ذی ربط احصا شود تا  به صورت نظامند و بر پایه داده های علمی به آن پرداخته شود.

وی، با توجه به اینکه بخش اعظم جمعیت استان را جمعیت روستایی تشکیل می دهند و نیازمند یک همسویی و همکاری بیشتری در این حوزه هستیم، اظهار داشت:  ١٥ مهرماه که توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی در تقویم جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز روستا و عشایر نامگذاری شده است این موضوع را در استان با تمرکز بیشتری پیگیری کنیم.

مدیرکل امور عشایری خراسان شمالی هم در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه عشایر به عنوان مولد هستند، افزود: عشایر را به عنوان افراد مصرف کننده و حاشیه نشین تبدیل نکیم.

محمد رضا قلی پور، با اشاره به طرح خدمات فرهنگی، مذهبی و آموزشی به جامعه عشایری گفت: محرومیت زدایی، توسعه متوازن، حفظ هویت ایرانی و اسلامی، شناساندن و معرفی ظرفیت های جامعه عشایری، نظامند نمودن فرآیند شناخت، شناسایی و احصا وظایف دستگاه ها و نهادهای فرهنگی و... را از مهمترین اهداف ارائه این طرح می باشد.

آدرس پستی : استان خراسان شمالی ، شهرستان بجنورد ، 17 شهریور جنوبی ، کوچه عصر 5 ، پلاک 40
شماره های تماس : 32424781-058 ، 32424784-058 ، 32424786-058
شماره نمابر : 32424683- 058
پست الکترونیک : info@nkhashayer.ir

کـل بازديد ها :
٦٣٨٨٣٨   نفر 
..:: انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است ::..