افزایش زوم زوم نرمال کاهش زوم
آخرین تاریخ بروز رسانی : ١٣٩٨/٠٣/٢٩
نمایش خبر

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی؛ ولی الله حیاتی در شصت و چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که با موضوع بررسی ارائه طرح خدمات فرهنگی، مذهبی و آموزشی به جامعه عشایری برگزار شد، اظهار کرد: عشایر اقشاری صادق، وطن پرست و از مرزدارانی هستند که می بایست در جهت هویت بخشی این قشر تلاش کنیم.

وی،با اشاره به اینکه احترام در بین بزرگترها همچنان به عنوان یک فرهنگ پابرجاست، بر استفاده مطلوب از ظرفیت بزرگان عشایر برای تبلیغ و ترویج امور فرهنگی، آموزشی و مذهبی تاکید کرد.

حیاتی، با بیان اینکه نقش عشایر در همه حوزه های مختلف باید برجسته و دیده شود، اظهار کرد: معاونت سیاسی، امنیتی استانداری این آمادگی را دارد تا در حوزه های زیرساختی امور عشایری ورود جدی داشته باشد.  

وی گفت: بنابر ابلاغیه وزارت کشور دستگاه های فرهنگی باید برای انجام فعالیت های فرهنگی مرتبط با عشایر تفاهم نامه های لازم را در دستور کار داشته باشند.

حیاتی، تاکید کرد: موضوعات مرتبط با عشایر در شورای عشایر استان و کمیته های برنامه ریزی شهرستان ها طرح و راهکار اجرایی و اعتبار لازم پیش بینی شود.

وی خاطرنشان کرد: اختصاص روز گرامیداشت عشایر خراسان شمالی در تقویم استان برای برحسته سازی هویت و شخصیت آنان موثر خواهد بود و باید برگزاری یادواره شهدای عشایر هم در دستور کار باشد.

آدرس پستی : استان خراسان شمالی ، شهرستان بجنورد ، 17 شهریور جنوبی ، کوچه عصر 5 ، پلاک 40
شماره های تماس : 32424781-058 ، 32424784-058 ، 32424786-058
شماره نمابر : 32424683- 058
پست الکترونیک : info@nkhashayer.ir

کـل بازديد ها :
٦٣٨٨٤٩   نفر 
..:: انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است ::..